UWAGI DOTYCZĄCE KONSTRUKCJI SZKLANYCH BALUSTRAD

1. W przypadku balustrad, wykonanych przy zastosowaniu ramowych systemów, które nadają im właściwą sztywność konstrukcyjną, możliwe jest zastosowanie tańszego szkła bezpiecznego warstwowego VSG, np. typu 44.2.

2. W przypadku mocowania szklanych balustrad do tralek (systemu słupków z uchwytami punktowymi lub klamrami), które ściskają szybę w miejscu mocowania, zalecanym jest zastosowanie szkła hartowanego warstwowego ESG VSG, typu 66.4, dopuszczalne użycie 44.2, 55.2.

3. W przypadku mocowania szklanych balustrad samonośnych do policzka stropu na tzw. rotulach (mocowaniach punktowych na dystansie), które ściskają szybę w miejscu mocowania, koniecznym jest zastosowanie szkła hartowanego warstwowego ESG VSG typu 88.4 lub nawet 1010.4.

4. Bez montażu wykonamy oczywiście dla Państwa formatki z dowolnego typu szkła, jeśli usługa ma być jednak kompleksowa (pomiar, wykonanie formatek i balustrady, montaż i gwarancja), formatki muszą być wykonane zgodnie z opisanymi powyżej zasadami, wynikającymi z obowiązujących norm i przepisów budowlanych.

Z poglądowymi szkicami montażowymi zapoznać się można w galerii zdjęć.

UWAGA!

Jako naprawdę bezpieczne można w zasadzie traktować wyłącznie wielowarstwowe szkło hartowane, w połączeniu z 4 warstwami folii PVB lub spojone żywicą, gwarantuje nie wypadnięcie człowieka po uszkodzeniu jednej z dwóch (balustrada) lub trzech (podłoga) tafli hartowanych lub utwardzanych.
    Copyright © 2018 Romul.pl Konstrukcje Szklane