UWAGI DOTYCZĄCE KONSTRUKCJI SZKLANYCH PODŁÓG

Budowa podłogi zależy przede wszystkim od miejsca zastosowania oraz sposobu podparcia, kształtu i proporcji pomiędzy długością, a szerokością boków tafli szkła.

Podłogi szklane mają specyficzną budowę. Do ich montowania stosujemy wielowarstwowe szkło bezpieczne laminowane. Z reguły składa się ono z trzech warstw klejonych żywicą lub folią PVB, z których warstwę środkową stanowi szkło niehartowane lub półhartowane, warstwy zewnętrzna to szkło hartowane.

Często na szkło hartowane nakładany jest sitodruk, który stanowi powłokę antypoślizgową. Szkło montowane jest w uprzednio przygotowanej konstrukcji stalowej. Przygotowane nośne podłogi szklane obsadza się na elastycznej uszczelce, nietracącej swojej elastyczności wraz z upływem czasu.

W zależności od wymagań wytrzymałościowych stawianych produktowi grubość szkła wynosi zazwyczaj : 27mm, 33mm, 39mm, 48mm i 60mm. Tak zastosowane szkło charakteryzuje się dużą wytrzymałością na nacisk i dlatego z powodzeniem może być stosowane jako podłoże nośne. Grubość podłogi szklanej obliczana jest indywidualnie w zależności od zmiennych parametrów jak np.: wymiar poprzeczny i podłużny, wielkość obciążenia itp.

Wszystkie krawędzie podłogi nośnej są poddane procesowi szlifowania lub polerowania w celu usunięcia karbów, które wprowadzają dodatkowe ryzyko pękania pod wpływem naprężeń termicznych bądź mechanicznych.








    Copyright © 2018 Romul.pl Konstrukcje Szklane